8 امکان جدید در ویندوز 8

نوشته شده توسط نیما مالکی در 22 تیر 1389. در بخش : نرم افزار - سیستم عامل

Windows_8

مایکروسافت هم اکنون هر ثانیه هفت نسخه از ویندوز7 می فروشد و حسابی سر حال و خوشحال است. اما از حالا شایعاتی درباره ویندوز8 این شرکت به گوش می رسد و مثل اینکه برخی مدارک و اسناد مربوط به آن هم لو رفته است. به غیر از امکاناتی که در دیگر وب سایت های فارسی زبان در مورد این سیستم عامل منتشر شده بود ، ما اینجا قصد داریم 8 قابلیت جدید دیگر را برای شما عزیزان معرفی نماییم.

- بوت شدن رايانه بدون درنگ: يک بررسي که در مارس 2010 انجام شد نشان داد که زمان صرف شده براي بالا آمدن ويندوز مهم‌ترين عامل نارضايتي کاربران محسوب مي‌شود. بر اين اساس مايکروسافت قصد دارد ويندوز 8 را به گونه‌اي طراحي کند که بالا آمدن آن طول نکشد و از زمان روشن کردن رايانه تا بالا آمدن سيستم هيچ زماني صرف نشود. در ويندوز ويستا زمان بوت شدن رايانه 40 ثانيه بود که در ويندوز 7 اين رقم به 37 ثانيه رسيد. اما مايکروسافت قصد دارد آن را در ويندوز 8 صفر کند.

ادامه مطلب

- امکان پيروي ويندوز 8 از دستگاه‌هاي الکترونيکي: مايکروسافت در نظر دارد نسخه جديد سيستم‌عامل خود را از حالت ماشين-محور خارج کرده و به صورت کاربر-محور ارايه دهد. اين مسئله به اين معني خواهد بود که ويندوز 8 مي‌تواند زماني که شما از رايانه شخصي به لپ‌تاپ و به دستگاه‌هاي ديجيتالي کوچک‌تر منتقل مي‌شويد، خدمات متناسب با شما را ارايه دهد.
- پشتيباني از نمايشگر لمسي مانند iPad: مايکروسافت به همکاران خود توضيح داده است که ويندوز 8 را با قابليتي بهتر از نمايشگر لمسي iPad اپل عرضه مي‌کند. اين سيستم‌عامل همچنين مي‌تواند از سيستم‌هاي سرعت‌سنج، سيستم هوشمند شناسايي محل استقرار کاربر، سيستم تشخيص نور محيط و ... پشتيباني کند.
- تماشاي فيلم‌هاي HD در تلويزيون‌هاي بي‌سيم: ويندوز 8 قابليت سازگاري با انواع دستگاه‌هاي الکترونيکي از جمله گيرنده‌هاي تلويزيوني را دارد و مي‌تواند امکان تماشاي فيلم‌ها با کيفيت بسيار بالاي HD را فراهم کند. بر اين اساس کاربر مي‌تواند لپ‌تاپ خود را روشن کند،‌ فيلم مورد نظر خود را در اينترنت بيابد، و با يک کليک آن را به صورت بي‌سيم به تلويزيون خود انتقال داده و آن را تماشا کند.
- بارگذاري ابزارهاي مورد نياز از فروشگاه Windows App Store: مايکروسافت مانند فروشگاه اينترنتي که اپل هم‌اکنون براي آيفون و iPad عرضه کرده، مرکز اينترنتي ويژه‌اي عرضه مي‌کند که کاربران در سراسر دنيا مي‌توانند کليه ابزارها و برنامه‌هاي مورد علاقه خود متناسب با سيستم‌عامل ويندوز 8 را از آن بارگذاري کند.
- کشتن ويروس و حفظ اطلاعات کاربران: ويروس‌ها معمولا با قابليت تخريب اطلاعات ذخيره شده روي رايانه‌ها عرضه مي‌شوند، اما ويندوز 8 به گونه‌اي ساخته مي‌شود که بدون آسيب رساندن به اطلاعات مي‌تواند کليه ويروس‌ها و برنامه‌هاي مخرب را از بين ببرد.
- امکان کنترل بيشتر بر رايانه: يکي از مهم‌ترين اهدافي که مايکروسافت در ويندوز 8 دنبال مي‌کند، آسان‌سازي استفاده از ابزارها و ارتقا تجربيات رايانه‌اي کاربران است. مايکروسافت در اين سيستم‌عامل روش‌هاي جديد ارتباط با رايانه را در اختيار کاربران مي‌گذارد و امکان کنترل بيشتر رايانه را براي کاربران فراهم مي‌آورد.

- ورود به رايانه با تشخيص چهره کاربر به جاي رمز عبور: در سال 2012 ميلادي حسگرهاي به‌کار رفته در دستگاه‌هايي مانند ميکروفون‌ها، دوربين‌هاي ديجيتالي، گيرنده ماهوره‌اي GPS، سيستم‌هاي سرعت‌سنج، دماسنج و حسگرهاي مغناطيسي که با رايانه‌هاي شخصي سازگار هستند، به ويندوز 8 امکان مي‌دهند که پس از تشخيص چهره کاربر اجازه ورود به رايانه را صادر کند.

06-28-10win8

توسط RSS یا ایمیل مطالب جدید را دریافت نمایید. ایمیل :

نظرات  

 
0 # http://youhosting.irGuest 1390-02-26 19:38
"ورود به رايانه با تشخيص چهره کاربر به جاي رمز عبور"
اینش جالبه
پاسخ | پاسخ با بازگو کردن | بازگو کردن
 
 
+1 # نیما مالکی 1390-02-26 19:40
دوست عزیز این که یه امکان قدیمی هست. من لپ تاپم رو 1.5 سال پیش خریدم. از اون روز روش این نرم افزار به طور پیش فرض نصب بود. امکان جدیدتری هم معرفی شدن. این مطلب یکم قدیمی هست.

موفق باشید
پاسخ | پاسخ با بازگو کردن | بازگو کردن