چاپ
مشاهده در قالب پی دی اف

محدودیت بخش افزونه های کروم برای ایرانیان برداشته شد

نوشته شده توسط نیما مالکی در 10 اسفند 1390.

goolge-chrome-extensions

همانطور که مستحضر بودید در پی تحریم آی پی های ایران توسط گوگل ، وقتی ما با آی پی ایران وارد بخش افزونه های کروم میشدیم قادر به نصب این افزونه ها بر روی مرورگر خود نبودیم. به تازگی که کمپینی برای دفاع از حقوق مردم ایران در استفاده از سرویس های گوگل تشکیل شده بود گویا کوتاه تر از زمانی که انتظار میرفت اولین باز خورد خود را دریافت کرده است و بخش افزونه های کروم از این پس برای ایرانیان قابل دسترس خواهد بود. البته در این میان سوال نارنجی از اریک اشمیت را نیز در برداشته شدن این تحریم نباید نادیده گرفت. هرچه هست نشان از آن دارد که تلاش های ما آنچنان نیز بی ثمر نیست و اگر تلاش های خود را کمی بیشتر کنیم قادر خواهیم بود بقیه سرویس های گوگل را نیز برای ایرانیان آزاد نماییم

این هم متن اطلاعیه رسمی شرکت گوگل در وبلاگ فارسی خود :

" ما همیشه پرسش‌هایی دریافت می‌کنیم درباره اینکه چرا امکان دسترسی به برخی از محصولات Google در ایران وجود ندارد. همانطورکه در گذشته بیان کرده‌ایم، ما به دلیل اینکه به‌عنوان یک شرکت آمریکایی ملزم به تبعیت از قوانین ایالات متحده هستیم، با محدودیت‌هایی برای ارائه محصولات به کاربران ایرانی روبرو می‌باشیم.

در این پست می‌خواهیم به اطلاع کاربران ایرانی برسانیم که به‌تازگی برنامه‌های افزودنی Chrome‏ (Chrome extensions) را به لیست محصولاتی که برای دانلود از ایران دردسترس می‌باشند افزوده‌ایم (با مطابقت کامل با قوانین کنترل‌کنندهٔ صادرات و برنامه‌های تحریم).

محصولات ما به ‌گونه‌ای خاص طراحی شده‌اند تا به مردم دنیا کمک کنند که نو‌آوری کنند، ارتباط برقرار کنند، تبادل نظر نمایند و برای اطلاعات جستجو کنند. و ما باور داریم که دسترسی به محصولات بیشتر به معنای انتخاب بیشتر، آزادی بیشتر و درپایان توان بیشتر برای مردم ایران و تمام دنیا است.”

به امید برداشته شدن تحریم از آندروید مارکت !

توسط RSS یا ایمیل مطالب جدید را دریافت نمایید. ایمیل :