چاپ
مشاهده در قالب پی دی اف

زمین گرد نیست !

نوشته شده توسط علی تنهائی در 07 مرداد 1390.

map

بله ! زمین گرد نیست ! این همان نظریه معروف تمدن های باستان و قبل از گالیله در مورد زمین نیست ، بلکه نظر اعضای انجمنی در لندن هست که در قرن بیست و یکم همچنان اعتقاد دارند زمین صاف است و برای ادعاهای خود دلایلی هم دارند! این انجمن متشکل از تعدادی شبه دانشمند در زمینه های مختلف از علوم تجربی و نظری گرفته تا الهیات است و بیشترشان فارغ التحصیل معتبرترین دانشگاه های جهان در سطوح عالی هستند و مدارک تحصیلی در خشانی دارند . آنها میگویند ما همگی حس میکنیم که روی زمینی صاف هستیم و گرد بودن زمین با تجربیات روزمره ما متفاوت است .

1

تاریخچه و نظریات

انجمن زمین تخت ها کار خود را در اوایل قرن نوزدهم به رهبری ساموئل برلی روباتهام – مخترع انگلیسی- شروع کرد . آنها که در اواسط قرن گذشته تعدادشان به 6 هزار نفر رسیده بود معتقدند که زمین مانند یک دیسک یا بیسکوویت دایره ای است ؛ نقطه قطب شمال مرکز این صفحه دایره ای و قطب جنوب دور تا دور این صفحه بصورت دیواری بلند و یخین کشیده شده است. این نظریه در نیمه اول قرن بیستم بشدت از سوی زمین تخت ها تبلیغ شد ولی با گذشت زمان و پیشرفت های سریع علمی شرایط به ضرر آنها تغییر کرد. اوج بدبیاری آنها سال 1956 زمانیکه اولین عکسهای فضایی از زمین منتشر شد و 13 سال پس از آن فرود اولین انسان بر روی کره ماه بود. البته زمین تخت ها درباره سفر انسان به ماه با عده ی دیگری در سراسر جهان همراه شدند که می گفتند این قضیه فقط یک دروغ ساختگی است و فیلم فرود آرمسترانگ روی ماه هم در هالیوود و بر مبنای داستانی از آرتور سی کلارک فیلم بردار ی شده است.

2در بیانیه ای که چارلز جانسون –رئیس وقت انجمن- در سال 1971 منتشر کرد ، آمده بود: « ... جهان تخت است ... ما معتقدیم کسانیکه امروز به عنوان عالم و دانشمند شناخته میشوند، در واقع فریبکارانی هستند که عوام را گول میزنند ... » البته تکنولوژی و همه چیزهای خوبی که برای ما آورده هیچ ربطی به علم ندارد ، اکثر مخترعین ضد علم بودند . مثلا برادران رایت گفته اند: « نظریات علمی، ما را سال ها عقب نگه داشته است . زمانیکه ما تمام علم را به دور انداختیم و از تجربه ها شروع کردیم ، آنگاه هواپیما را اختراع کردیم » یا مثلا داوینچی را در نظر بگیرید. مگر در زمان داوینچی نظریات علمی آنچنانی داشتیم ؟! داوینچی خودش با استفاده تجربه ها و مشاهدات روزمره (مثلا دیدن چگونگی پرواز پرنده ها و...) توانست طرح های اولیه و شگفت انگیز بسیاری از ابزار و وسایل مثل نوعی هواپیما ، هلی کوپتر، تانک جنگی(!) ، زیر دریایی، لباس غواصی، دوربین نجومی، نورافکن، کیلومتر شمار و... را بدهد . درست است که بیشتر این طرح ها در زمان حیات داوینچی عملیاتی نشد ولی مهندسان روزگار ما کاربردی بودن خیلی از آنها را تایید کرده اند . نمونه اش هم همین روبات داوینچی است که در زمان حاضر بر اساس طرح های داوینچی برای عمل های حساس جراحی ساخته شده است . به هر حال !

بحث با زمین تخت ها

معمولا زمین تخت ها افراد با اعتماد به نفسی هستند و علاقه شدیدی به شرکت در مناظره ها و برنامه های زنده تلویزیونی دارند. در یک میزگرد جنجالی شخصی از یک دوست زمین تخت پرسیده بود: «اگر هواپیماها به سمت شرق یا غرب حرکت کنند، در نهایت به نقطه اول خود برمیگردند. آیا این گفته با نظریه شما تناقض ندارد؟ » شخص زمین تخت جواب داد: « البته که نه! زمین مانند یک صفحه گرامافون است و برای چنین کاری کافی است یک دور کامل(بصورت دایره) دور نقطه قطب شمال بزنید تا به جای اول خود باز گردید. » شخص پرسشگر با سوالی دیگر ادامه داد: « اگر نقطه ای بعنوان قطب جنوب وجود ندارد پس چرا جنوبی که قطب نما نشان میدهد همیشه به یک سمت است؟ » و دوست زمین تخت ما پاسخ داد: « چون سوزن قطب نما شمال را نشان میدهد ، ناچارا سوی دیگرش عکس همان راستا را نشان خواهد داد وکسانیکه از این طریق به قطب جنوب سفر میکنند ، به نقطه ای میرسند که گمان میکنند قطب جنوب است.»

3در یکی از بحث های جنجالی دیگر از نماینده انجمن پرسیده شده بود: « اگر زمین گرد نیست پس چرا وقتی کشتی از ساحل دور میشود، در افق بتدریج پایین تر میرود؟ » ( شاید سوال شما هم بود ! ) و وی پاسخ داده بود: « به خاطر شکست نور . شکست نور توسط جو باعث میشود شما احساس کنید کشتی در حال فرو رفتن به پایین است . در حالیکه اگربارها این پدیده را ببینید ممکن است حتی به نظر برسد کشتی هاکمی به سمت بالا هم میروند و در آسمان می ایستند . شما که فکر نمیکنید آنها پرواز میکنند؟! »

زمین تخت ها از دلایل دیگری نظیر ناممکن بودن حرکت زمین بخاطر از دست دادن انرژی و اینکه چرا آب دریاها و اقیانوس ها به سمت پایین نمیریزند و ... صحبت میکنند که هیچکدام جای بحث ندارد. آنها بعد از طرح تمام این دلایل نتیجه میگیرند که : « بسیار واضح است که دنیا ثابت است و در مرکز کیهان مستقر شده. خورشید، سیارات و تمامی ستارگان به دور زمین در حال گردشند. والسلام! »

به هر حال با وجود تمام عکس هایی که از زمین گرفته شده و تمامی شواهد علمی که گرد بودن زمین را تایید میکنند، زمین تخت ها هنوز به زانو در نیامده اند. آنها بطور مجانی عضو هم می پذیرند. اگر خواستید درباره آنها بیشتر بدانید و یا اینکه دلایلشان شما را قانع کرده و میخواهید در انجمنشان عضو شوید(!) سری به سایت زیر بزنید : theflatearthsociety.org/cms

منبع : مجله دانستنیها ، شماره30 . با کمی تلخیص و تغییر و...!

توسط RSS یا ایمیل مطالب جدید را دریافت نمایید. ایمیل :

نظرات  

 
-1 # علی صفدریان 1395-01-22 16:22
زمین صاف را فقط عده‌ای اعتقاد دارند که توانایی تجسم به صورت سه‌بعدی برایشان دشوار است. ولی با این تصویر مشکل حل می‌شود:

پاسخ | پاسخ با بازگو کردن | بازگو کردن
 
 
0 # علی صفدریان 1395-03-01 07:02
پاسخ | پاسخ با بازگو کردن | بازگو کردن