چاپ
مشاهده در قالب پی دی اف

با qshutdown اوبونتو را با تایمر خاموش ، ریست و یا هایبرنیت کنید

نوشته شده توسط نیما مالکی در 17 اسفند 1390.

Screenshot-at-2011-12-28-220426

بسیاری از اوقات ما مجبوریم که کامپیوتر خود را برای انجام یک عمل اتوماتیک ، مثلا دانلود ، تغییر فرمت فیلم و … ترک کنیم. خوب اگر این کار چند ساعتی طول بکشد به احتمال زیاد ممکن است برای شما کاری در خارج از خانه پیش بیاید که تا شب هنگام به طول انجامد ! خوب اگر این کار به صورت روزانه صورت گیرد علاوه بر مصرف برق ممکن است کامپیوترتان نیز آسیب ببیند.

امروز میخواهم یک نرم افزار بسیار خوب را برایتان معرفی کنم که شما میتوانید به دو صورت اقدام به برنامه ریزی برای خاموش کردن، ریست کردن و … بکنید. نام این نرم افزار که qshutdown میباشد به دو صورت به شما امکان برنامه ریزی را میدهد. اولی به صورت تایمر است که مثلا میتوانید تایمری را برای خاموش شدن در یک ساعت آینده ایجاد کنید. روش دوم هم به صورت ایجاد یک زمان است. مثلا روی برنامه تنظیم میکند ساعت ۲ بعد از ظهر کامپیوتر خاموش شود. از آن جالب تر هم اینکه حتی میتوانید روی تقویم برای روزهای آتی نیز برنامه ریزی کنید.

Suspend

برای خود من که دانلود شبانه انجام میدهم این نرم افزار بسیار مفید بوده است. دانلود شبانه ساعت ۸ صبح پایان میپذیرد و من مجبورم قبل از این ساعت از خانه خارج شوم و طرف های ظهر برگردم. با این کار حداقل ۶ الی ۷ ساعت در زمان روشن بودن کامپیوتر صرفه جویی می کنم.

Preferences 

برای نصب هم کافی است به بخش Ubuntu Software Center مراجعه کنید ! و یا از لینک زیر دانلود کنید

دانلود qshutdown

توسط RSS یا ایمیل مطالب جدید را دریافت نمایید. ایمیل :