10 تغییری که در گوگل کروم 5 شاهد آن هستیم

نوشته شده توسط نیما مالکی در 20 ارديبهشت 1389. در بخش : وب و اینترنت - نقد و بررسی

google_chrome_5

اگر هنوز از ورژن 5 گوگل کروم استفاده نکرده ايد در مواجهه با آن با 10 تغيير مشاهده خواهید نمود :

1- گوگل کروم زومي را که بر روي هر وب سایت انجام ميدهيد به خاطر ميسپارد : براي مثال وارد آي تي کده شويد , بوسيله Ctrl+ يا Ctrl- زوم کنيد. از صفحه خارج شده و دوباره بازگرديد. مشاهده می نمایید که همان تنظیمات زوم باقی مانده است.

2- از این به بعد فقط گزينه هاي لازم را از History پاک کنيد : از تب  History يا بوسیله (Ctrl+H) وارد  تاريخچه وبگردي خود شويد . گزينه "Edit items" را انتخاب کنيد. صفحات مورد نظر را تيک زده روي گزينه "Remove selected pages" کليک کنيد.

ادامه مطلب

3- مديريت بوکمارک ها اين بار در يک صفحه HTML است که در يک تب باز ميشود. اين نحوه مديريت از  مديريت قبلي زيباتر است و اين مزيت را دارد که شما ميتوانيد توسط افزونه ها امکانات دلخواه را به آن اضافه کنيد.

chrome-web-bookmark-manager

4- قابليت همسان سازي قالبها و تنظيمات در کنار بوکمارک ها

chrome-sync-custom

5- گوگل کروم افزونه Adobe Flash را در خود داراست : ديگر از اين به بعد نيازي به نصب يا نگراني در مورد آپدیت فلش پلير مرورگرتان نداريد , تنها لازم است وارد يک صفحه اي شويد که داراي فلش است , روي فلش مورد نظر کليک راست کرده و گزينه "About Adobe Flash" را بزنيد. خواهيد ديد پيامي مبني بر اينکه شما ورژن 10,1,53,22 را نصب کرده ايد به نمايش در خواهد آمد.

6- افزونه هاي از پيش نصب شده را غير فعال کنيد : از اين به بعد براي اينکار به chrome://plugins وارد شويد و افزونه هايي را که نياز نداريد غير فعال کنيد. شما ميتوانيد Google Gears, Adobe Flash, Google Update و يا هر پلاگيني که روي کامپيوتر شما نصب شده است را غيرفعال نماييد.

7- افزونه ها در دسترس شما حتي در حالت نا شناس (incognito mode): کروم پيشترها همه افزونه ها را در اين حالت از کار مي انداخت اما در اين ورژن شما ميتوانيد بعضي از آنها را از صفحه افزونه ها فعال کنيد.

8- موقعيت جغرافيايي به صورت پيش فرض : در نسخه هاي قبلي براي اين کار کروم از Google Gears استفاده ميکرد اما در نسخه کنوني از موقعيت جغرافيايي HTML 5 استفاده مي نمايد که در اين صورت تعداد بيشتري از برنامه هاي وب ميتوانند به سادگي موقعيت شما را شناسايي نمايند. براي مثال وارد Google Maps شويد. روي دايره کوچکي که بالاي نشان Street View است کليک نماييد. در اين حالت با اخطاري روبرو ميشويد مبني بر اينکه "maps.google.com wants to track your location" يعني اين آدرس ميخواهد موقعيت جغرافيايي شما را شناسايي نمايد.
با تاييد شما اطلاعات شما به Google Location Services ارسال خواهد شد تا موقعيت شما را بر آورد نمايد. اطلاعات ارسالي به سرور شامل : تعداد شبکه هاي فعال بيسيم در مکان , ميزان آنتن دهي آنها , روتر محلي شما و شماره آي پي کامپيوترتان.

9- ترجمه دستي : اکنون شما ميتوانيد امکان ترجمه اتوماتيک را غير فعال کرده و در ضمن از ترجمه گر داخلي آن استفاده نماييد. حتي اگر امکان ترجمه داخلي را از Settings/Under the hood غير فعال نماييد باز ميتوانيد با کليک راست کردن بر روي صفحه گزينه "Translate to English" را انتخاب نماييد.

10- دکمه افزونه هاي کروم را به دلخواه تغيير دهيد : شما ميتوانيد ترتيب آنها را توسط  drag & drop تنظيم کنيد يا آنها را مخفي نماييد

chrome-buttons


براي آنهايي که در نظر دارند گوگل کروم را نصب کنند ورژن 5.0.375.29 آخرين ورژن موجود براي ويندوز , مک و لينوکس ميباشد.

توسط RSS یا ایمیل مطالب جدید را دریافت نمایید. ایمیل :

نظرات   

 
0 # www.atropatit.comGuest 1389-02-22 19:07
با سلام
جناب مالکی سایت جالبی دارید ...
به سوالات شما جواب داده شد .
پاسخ | پاسخ با بازگو کردن | بازگو کردن | گزارش به مدیر