نسخه پیش نمایش اینترنت اکسپلورر 9 آماده دانلود

نوشته شده توسط نیما مالکی در 26 اسفند 1388. در بخش : نرم افزار - معرفی

ie9-testdriveامروز مایکروسافت پیش‌نمایش اولیه‌ای از نسخه بعدی مرورگر اینترنتی خود یعنی Internet Explorer 9 را منتشر کرد. نزدیک پنج ماه پیش برنامه‌ریزی های این شرکت برای ارائه نگارش تازه‌ای از برنامه اینترنت اکسپلورر مشخص شد و اطلاعات اولیه‌ای که از ویژگی‌ها و امکانات احتمالی آن ارائه شد نویدگر یک برنامه قدرتمند در این زمینه و تمایل مایکروسافت برای جبران کم‌کاری‌اش در سالهای اخیر بود.
تغییرات و بهبودهای زیادی نسبت به نسخه هشتم از این برنامه صورت گرفته است. پشتیبانی از HTML5 و پشتیبانی از CCS3 خبرهای بسیار خوبی برای طراحان وب به شمار می‌رود.در کنار این دو ، سرعت بیشتر در نمایش صفحات وب و پردازش اسکریپت‌های جاوا به کمک موتور پردازنده جدید این برنامه موسوم به Chakra و همچنین تغییراتی در ظاهر مرورگر از مهمترین امکانات و ویژگی‌های نسخه جدید به شمار می‌رود...

آنچه مشخص است این نکته است که بالاخره مایکروسافت پس از سالها مقاومت در برابر استانداردهای وب،کوتاه آمده و سعی دارد با به رسمیت شناختن آنها سهم قابل توجهی که از کاربرانش را در طی این سالها از دست داده جبران نماید. بطور واضح در این میان نقش دو مرورگر اینترنتی رقیب یعنی گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس که با توجه به نیازهای کاربران توانستند مایکروسافت را متوجه اشتباه خود کنند قابل مشاهده است.

و اما در مورد IE9 یک خبر دیگر هم وجود دارد و آن عدم پشتیبانی این مرورگر از ویندوز XP است. حرکتی که شاید باعث ترغیب کاربران این سیستم عامل برای استفاده از ویندوز ۷ گردد. برای نصب و استفاده از Internet Explorer 9 نیاز به ویندوز هفت (x86 یا x64) یا ویندوز ویستا سرویس‌پک ۲ (x86 یا x64) دارید. برای کاربران ویندوز ویستا Windows Internet Explorer 8 و DirectX 2D (D2D) باید پیش از آن بر روی سیستم نصب باشد. اطلاعات بیشتر در مورد این مرورگر اینترنتی را می‌توانید در صفحه پرسش و پاسخ آن بیابید.

ie9pp011


پیش‌نمایش این مرورگر را می‌توانید با مراجعه به این آدرس دریافت نمایید. اما توجه داشته باشید که این یک برنامه کامل نیست و اشکالات و نواقص بسیار زیادی دارد. این پیش‌نمایش تنها برای بررسی امکانات توسط متخصصین و برنامه‌نویسان قرار داده شده است و به کاربران معمولی توصیه نمی‌شود.

جهت دریافت این نسخه کلیک کنید.

توسط RSS یا ایمیل مطالب جدید را دریافت نمایید. ایمیل :