با SPlayer آشنا شوید

نوشته شده توسط نیما مالکی در 07 اسفند 1388. در بخش : نرم افزار - معرفی

splayerکامپیوتر های امروزه زمینه های مناسبی برای پخش فیلم ها و رسانه ها فراهم کرده اند ، به طوری که هر کاربر ویندوزی میتواند به راحتی انواع فیلم ها را در کامپیوتر خود ببیند. البته یکی از مهم ترین ابزار ها برای تماشای فیلم نوع مدیا پلیر آن هست که امروزه مدیا پلیر های زیادی مثله VLC, KMPlayer و GOM وجود دارد که کاربران میتواند از آنها استفاده کنند. همه این مدیا پلیر ها بسیار خوب هستند ، ولی من چند وقتی هست دارم روی مدیا پلیر SPlayer فکر میکنم ، چون این مدیا پلیر اکثر فرمت های ویدیویی را میتواند پخش کند و بسیار سریع هست.

مهم ترین نکته SPlayer این هست که

تمام کاربران میتوانند با آن کار کنند و روش استفاده از آن بسیار ساده هست. همانطور که در عکس بالا میبینید این مدیا پلیر تمام دکمه های مورد نیاز پخش یک فیلم را دارد و وقتی ماوس را روی صفحه پخش فیلم میبریم این دکمه ها نمایان میشوند و میتوان روی آن ها کلیک کرد. همچنین اگر ماوس را در گوشه تصویر ببرید میتوانید از دکمه های minimize/maximize/close هم استفاده کنید.

همانطور که از SPlayer انتظار میرود این مدیا پلیر به خوبی با ویندوز۷ سازگار هست. همچنین کمبوداتی مانند نداشتن لیست در برنامه وجود دارد که من امیداورم در ورژن های بعدی این مدیا پلیر بخش لیست هم به این نرم افزار اضافه شود. البته امکانات جالبی این نرم افزار دارد ، مثلا شما میتوانید یک کلیپ را بکشید و در صفحه مدیا پلیر رها کنید و سپس مدیا پلیر آن را پخش میکند. همچنین میتوانید در این مدیا پلیر موزیک هم پخش کنید و فقط کافیه روی موزیک کلیک کنید و مدیا پلیر به سرعت باز میشود.

در کل نمیتوان از سرعت و عملکرد باور نکردینی این مدیا پلیر چشم پوشی کرد و باید به عنوان یکی از ویژگی های اصلی این مدیا پلیر در نظر گرفت. زمان بالا آمدن این مدیا پلیر یا شروع پخش یک فیلم توسط این مدیا پلیر روی کامپیوتر من حدود ۲ ثانیه طول میکشد و سرعت آن بستگی به قدرت کامپیوتر شما دارد. از لحاظ اشغال کردن حافظه هم ، زمانی که هیچ استفاده ای از آن نمی کنید ۵ مگابایت هست ، ولی هنگام پخش یک فیلم حدود ۳۶ مگابایت از حافظه شما اشغال میشود ، که واقعا این مدیا پلیر کم حجم و سبک هست.

ss-main

تقریبا همه چیز این مدیا پلیر عالی هست ، حتی ظاهر این مدیا پلیر به خوبی طراحی شده هست. من امیدوارم که در ورژن های بعدی این نرم افزار بیشتر قسمت های جزئی و کاربر پسند آن رشد کند. من به شدت توصیه میکنم که از این نرم افزار رایگان استفاده کنید.

دانلود رایگان این مدیا پلیر

منبع: cybernetnews

توسط RSS یا ایمیل مطالب جدید را دریافت نمایید. ایمیل :

نظرات   

 
0 # Guest 1390-08-16 22:50
سلام.در مورد نرم افزار ها باز هم بیشتر بنویس .خیلی خوب مینوسی اقای مالکی.. در ضمن در مورد پلیر ها vlc هم از نظر سرعت خیلی خوبه .splash pro رو هم امتحان کن خیلی جالبه و استایلش.. راستی این پلیر sp .ایا با زیر نویس های فارسی سازگار هست یا نه ؟ در ضمن ایا فرمت های ویدیوییش رو میشه آپدیت کرد مثل گام پلیر یا نه؟
پاسخ | پاسخ با بازگو کردن | بازگو کردن | گزارش به مدیر
 
 
0 # نیما مالکی 1390-08-17 08:14
با سلام

خواهش میکنم. چشم حتما امتحان میکنم. SPlayer یه امکان خیلی جالب داشت اون هم همین جریان زیر نویس بود. هر از گاهی که ما میبینیم یه زیرنویس با حرف طرف کمی اختلاف زمانی داره با این نرم افزار میشد تایم زیر نویس رو یکم اینور و اونور کرد تا درست بشه. اونجوری که یادم میاد آ\دیت کدک هم میشد. راستش یه مدته اصلا با ویندوز کار نکردم و سیستم رو به اوبونتو تغییر دادم. از اون روز هم بیشتر از VLC استفاده میکنم

با تشکر
پاسخ | پاسخ با بازگو کردن | بازگو کردن | گزارش به مدیر