CES 2010: ویندوز برای PC به معنای زندگی است!

نوشته شده توسط نیما مالکی در 19 دی 1388. در بخش : نرم افزار - سیستم عامل

استیو بالمر، ریاست کمپانی مایکروسافت در نطق سخنرانی افتتاحیه نمایشگاه بین المللی محصولات تجاری الکترونیک CES 2010 ادعا کرد که آخرین نسخه ویندوز، پایدارترین فروش یک سیستم عامل در تاریخ بوده است.

وی در ادامه گفت:«عکس العمل مصرف کنندگان در قبالsteve-ballmer-ap2 ویندوز ۷ بسیار خوب بوده است.» وی گزارش موسسه تحقیقاتی Gartner درباره بازار فروش را مستند سخنان خود دانست و در ادامه افزود: فروش رایانه‌های شخصی PC در سال ۲۰۰۹ میلادی به مقدار ۳٪ نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

آقای بالمر در سخنرانی خود، لوح رایانه ساخت شرکت اچ پی را ارائه کرد و سپس اظهار داشت که فروش رایانه های شخصی با ارائه ویندوز ۷ در حدود ۵۰ درصد افزایش پیدا کرد.

استیو بالمر تنها فردی نیست که نسبت به افزایش فروش PC خوش‌بین به نظر می‌رسد، بلکه موسسه CEA نیز پیش‌بینی کرده است که در سال ۲۰۱۰، ۳۰ میلیون عدد نوت‌بوک به فروش برسد که درواقع این تعداد مساوی است با ۱۴ میلیون دلار سود دهی.

استیو کوئینگ رئیس آمار مؤسسه CEA در اینباره می‌گوید: «گوشی های هوشمند، نوت بوک‌ها و دستگاه‌های قابل حمل اولویت های تولیدکنندگان در سال ۲۰۱۰ خواهند بود. زیراکه مصرف کنندگان امروزه بیشتر از گذشته خواهان دسترسی به اطلاعات در هر مکان و زمانی هستند.

به این ترتیب حاضرین در نمایشگاه CES با مشاهده تولیدات جدید بیشمار دستگاه های قابل حمل غافلگیر نشدند. سازنده رایانه «شرکت Dell،» موتورولا و گوگل از نخستین شرکت هایی بودند که طرح‌های آتی خود را برای کاربران دستگاه‌های قابل حمل آشکار کردند.

برای مثال شرکت HP نوت بوک‌های پیشرفته لمسی TouchSmart را معرفی کرد و سپس از چندین مدل مختلف با طرح رنگ‌های متفاوت پرده بر‌داشت.

درحالیکه همواره ابزارک‌ها «Gadget» حاکمان نمایشگاه CES می‌باشند، کمپانی‌های سازنده سخت افزارهای درون خودرو نیز محصولات مختلفی را به بازار معرفی کردند. شرکت «فورد» سیستم رابط‌کاربری لمسی MyFord Touch را به نمایش گذاشت و همچنین از ابزارک‌های متفاوت بلوتوث، آی پاد و غیره برای خودروهای Ford سخن گفت.

توسط RSS یا ایمیل مطالب جدید را دریافت نمایید. ایمیل :