رشد ۲۳ درصدی مشتریان ویندوز ۷

نوشته شده توسط نیما مالکی در 05 بهمن 1388. در بخش : نرم افزار - سیستم عامل

آخرین بررسی های سخت افزاری نشان می دهد که تقریبا یک چهارم از مصرف کنندگان سیستم عامل ها, گرایش بیشتری به استفاده از ویندوز ۷ دارند. دلیل عمده این مطلب هم سازش پذیری بسیار خوب این سیستم عامل  با DX11 می باشد.

یکی از بزرگترین سوالاتی که عموما تا قبل از عرضه این OS ارزشمند بر سر زبانها افتاده بود, این نکته بود که آیا ویندوز ۷ خواهد توانست Gamer  ها را مجذوب خود کند؟

در حال حاضر بعد از ویندوز XP دومین سیستم عامل محبوب Gamer  ها را می توان ویندوز ۷ بر شمرد. طبق آخرین نظرسنجی ها,

این موضوع روشن شده است که تعداد بسیار زیادی از کاربران ویندوز XP که بر پایه پلت فرم های ۳۲ بیت استوار بود, به سمت ویندوز ۷ و پلت فرم بسیار قدرتمند و سریع ۶۴ بیتی در حال حرکت و مهاجرت هستند.

Performance های ارائه شده توسط DX11, به قدری چشم گیر و خیره کننده است که بسیاری از شرکت ها, از جمله AMD , قصد عرضه محصولاتی را دارا هستند که بتوان با کمترین هزینه ممکن به این قابلیت ها دست یافت. نمونه بارز آن را می توان در عرضه چند مدل از محصولات میان قیمت سری ATI Radeon 5000 برشمرد.

بی تردید موفقیت DX11 با ویندوز ۷ گره خورده است. اما از طرفی وجود ویندوز ویستا را نمی توان نادیده گرفت. لابد می پرسید چرا؟

دلیل این مسئله باز هم به DX11 بر می گردد. این پکیج بر روی ویستا هم قابل عرضه و بسیار کارآمد است. هم اکنون تعادلی ۵۰ درصدی را در بین این دو سیستم عامل, یعنی ویستا و ۷, به خاطر بهره گیری از DX11 دارا هستیم. رشد سریع تر کارت های گرافیک و سخت افزارهای پشتیبانی کننده از DX11 نیز, تاثیری شگرف بر استفاده هر چه بیشتر از این محصولات خواهد داشت. آیا ویندوز ۷ آخرین گزینه انتخابی, حداقل برای Gamer ها خواهد بود؟

توسط RSS یا ایمیل مطالب جدید را دریافت نمایید. ایمیل :