عرضه ۱۰ میلیون رایانه iSlate در نخستین سال ورود

نوشته شده توسط نیما مالکی در 19 دی 1388. در بخش : سخت افزار - اخبار داغ

apple_new

این روزها با خوش‌بینی بیشتر شایعات پیرامون رایانه لوحی اپل منتشر می‌شود و در این میان، “کای-فو لی” (Kai-Fu Lee) مدیر گوگل در کشور چین در یک مطلب وبلاگی نوشته است که اپل در نظر دارد حدود ۱۰ میلیون دستگاه از رایانه لوحی خود را در نخستین سال ورود به بازار، عرضه کند.
“کای-فو لی” پیش از این به مدت ۱۰ سال در شرکت اپل کار کرده بود و اوایل سال جاری میلادی، این شرکت را ترک کرد و به شرکت گوگل پیوست.

به عقیده کارشناسان، تولید این تعداد رایانه لوحی بسیار زیاد به‌نظر می‌رسد. این رایانه لوحی که قرار است احتمالاً با نام iSlate وارد بازار شود، قرار است که در صورت تحقق یافتن شایعات به صورت غیرمستقل و از طریق شرکت‌های مخابراتی عرضه شود.

به گزارش همکاران سیستم، کارشناسان برای آنکه از فروش این تعداد رایانه لوحی ظرف یک سال اطمینان حاصل کنند، به‌صورت فصلی فروش گوشی آیفون در سال اول ورود به بازار را مورد بررسی قرار دادند که ارقام مربوط به آن به قرار زیر است:

- فصل سوم ۲۰۰۷: ۲۷۰ هزار دستگاه
- فصل چهارم ۲۰۰۷: یک میلیون و ۱۱۹ هزار دستگاه
- فصل اول ۲۰۰۸: دو میلیون و ۳۱۵ هزار دستگاه
- فصل دوم ۲۰۰۸: یک میلیون و ۷۰۳ هزار دستگاه

طبق آمارهای منتشر شده از سوی اپل، این شرکت در مجموع ۴/۵ میلیون دستگاه آیفون را در نخستین سال ورود به بازار به فروش رسانده است. بر این اساس، اگر پیش‌بینی “کای-فو لی” درست از آب دربیاید، اپل در نخستین سال ورود رایانه لوحی خود به بازار، دو برابر بیشتر از آیفون آن را به فروش خواهد رساند.

پیش بینی های زیر برای این دستگاه محتمل است:

در ۲۶ ماه ژاونیه رسماً توسط استیو جابز معرفی شود
قیمتی کمتر از ۱۰۰۰ دلار خواهد داشت
صفحه مانیتور آن لمسی با سایز ۱۰٫۱ اینچ است
دسترسی به شبکه اینترنت، وای فای و احتمالا ۳G دارد
دارای کیبورد مجازی و محیط سه بعدی خواهد بود
قابلیت دانلود و خواندن eBook ها
مجهز به وب کم جهت برقراری ویدیو کنفرانس

توسط RSS یا ایمیل مطالب جدید را دریافت نمایید. ایمیل :