گوگل هم تبلت می زند

نوشته شده توسط نیما مالکی در 14 بهمن 1388. در بخش : سخت افزار - اخبار داغ

 

500x_chromium-os-tablet

بعد از انتقادات شدید سایت‌های اینترنتی بعد از معرفی محصول جنجالی اپل یعنی iPad Tablet، امروز گوگل ویدئویی را منتشر کرده است که به دل بسیاری از منتقدان و طراحان خوش آمده است، گوگل ویدئویی تحت عنوان “طرح اولیه تبلت گوگل کروم” یا “مفهوم

تبلت گوگل کروم” ارائه کرده است که در این ویدئو تصاویری از یک تبلت و قابلیت‌های آن نمایش داده شده است، سیستم‌عامل تبلت نمایش داده شده سیستم‌عامل گوگل کروم است که به زیبایی روی صفحه بزرگ تبلت به نمایش گذاشته شده اجرا می‌شود. شاید بتوان گفت تاکید این ویدئو بیشتر روی اجرای چند نرم‌افزار در صفحه نمایش بزرگ این تبلت است.

می‌توان تصور کرد

گوگل در این گیر و دار، در حال ماهی گرفتن از آب گل آلود است، گوگل نشان می‌دهد که سیستم‌عاملش می‌تواند چندین نرم‌افزار را به طور همزمان اجرا کند، می‌تواند از تمام فضای تبلت استفاده کند، کاربر می‌تواند پنجره‌ها را به دلخواه خود جابه‌جا کند و آن‌ها را در هر جایی

به هر اندازه‌ای که دوست دارد قرار دهد. و این‌ها دقیقاً بزرگترین مشکلات سیستم‌عامل اپل است، سیستم‌عامل نصب شده روی iPad این امکان را برای کاربر فراهم نمی‌کند که چند نرم‌افزار را به طور همزمان اجرا کند و یا اینکه چند نرم‌افزار را در جای جای صفحه که دوست دارد قرار دهد، هر نرم‌افزار هنگام اجرا شدن تمام صفحه را اشغال می‌کند، تصویر پس‌زمینه محو خواهد شد، آیکونی در دسترس نیست و … بنابراین این سیستم‌عامل است که در مورد مکان و اندازه نرم‌افزارهای اجرا شده تصمیم می‌گیرد ولی در ویدئوی گوگل شرایط کاملاً متفاوت است.
در این میان، سایت‌هایی مانند تک‌کرانچ و لایف‌هکر که قبل از رونمایی تبلت اپل صبح و شب برای آن تبلیغ می‌کردند، بعد از ناامید شدن از اپل به سمت گوگل روی آورده‌اند و فقط با دیدن این Concept ساده باز هم امیدوار شده‌اند که شاید در آینده، تبلتی کارآمد و عاری از مشکلات تبلت اپل رونمایی شود.

توسط RSS یا ایمیل مطالب جدید را دریافت نمایید. ایمیل :