استیو جابز در گذشت

نوشته شده توسط نیما مالکی در 14 مهر 1390. در بخش : کامپیوتر - اخبار داغ

t_hero

شرکت اپل اعلام کرده که استيو جابز، مديرعامل سابق اين شرکت و يکي از بنيانگذاران آن که اخيرا به علت بيماري کناره گيري کرده بود، درگذشته است. اپل در اطلاعیه ای که در وب سایت رسمی اپل نیز انتشار یافت اعلام کرد : اپل یک نابغه مبتکر و دنیا یک انسان خارق العاده را از دست داد و آنهایی از ما که شانس شناخت و کار با استیو را داشتیم، یک دوست بسیار عزیز و مربی‌ الهام بخشی را از دست دادیم.
استیو از خود شرکتی به یادگار گذاشت که تنها وی می‌توانست آن را بسازد و روح وی تا ابد شالوده اپــــل خواهد بود. روحش شاد و یادش گرامی باد

برای فردی مثل من که تمام ابعاد زندگیم را به گونه ای با فناوری و آی تی عجین کرده ام ، مرگ یکی از سرداران فناوری اطلاعات جهان چیزی جز بغز و ناراحتی را به دنبال نداشت. پس از اینکه برای ورزش از خانه خارج شدم و ساعت 8 به خانه رسیدم به لپ تاپ خود سری زدم و با تعجب خبری را دیدم که به واقع مرا در بهت و بغزی عمیق قرار داد. استیو دوست داشتنی من دیگر نیست ! همان کسی که دوست داشتم به اندازه یک دهم و شاید یک صدم او مبتکر ، خستگی ناپذیر و دقیق باشم.

فکر نمیکنم جهان دیگر فردی مثل او را بتواند به دنیا بیاورد. گویی خود نیز میدانست که واپسین روزهای زندگی خویش را میگذراند.

واکنش ها:


باراک اوباما رئيس جمهور آمريکا در بيانيه اي ضمن ابراز اندوه از مرگ استيو جابز نوشت: "استيو يکي از بزرگترين نوآوران آمريکا بود - آنقدر شجاعت داشت که طور ديگري بيانديشد، آنقدر جسارت داشت که بداند مي تواند جهان را تغيير دهد، و آنقدر استعداد داشت که آن را عملي کند."

او نوشت: "او با ساختن يکي از موفق ترين شرکت هاي جهان از پارکينگ خانه اش، روحيه خلاق آمريکايي را به نمايش گذاشت. او با شخصي کردن کامپيوترها و قرار دادن اينترنت در جيب ما، انقلاب اطلاعات را نه تنها قابل دسترسي بلکه شهودي و لذت بخش کرد.... استيو دوست داشت بگويد هر روز را طوري زندگي مي کند که انگار آخرين روز زندگي اش است. به همين خاطر، او زندگي را دگرگون کرد، بعضي صنايع را از نو تعريف کرد، و به يکي از نادرترين دستاوردها در تاريخ بشر دست يافت: او شيوه ديدن جهان براي هر يک از ما را عوض کرد."

"جهان يک انسان صاحب بينش را از دست داده است. و شايد هيچ تعريفي بالاتر از اين نباشد که بخش بزرگي از جهان از طريق دستگاهي که او اختراع کرد از درگذشت او آگاه شد."

آقاي اوباما با لورن همسر آقاي جابز و خانواده او ابراز همدردي کرد.

بيل گيتس بنيانگذار مايکروسافت از رقباي بزرگ اپل نوشت: "جهان به ندرت شاهد کسي با اين همه تاثير است. تاثير کارهاي او تا نسل ها احساس خواهد شد. براي کساني که مثل که با او کار کرده اند، اين افتخاري فوق العاده بوده است."

آرنولد شوارتزنگر هنرپيشه و فرماندار سابق کاليفرنيا نوشت: "استيو هر روز زندگي اش روياي کاليفرنيا را زندگي کرد و جهان را تغيير داد و به همه ما الهام بخشيد."

مارک اندرسون سرمايه گذار نوشت: "استيو بهترينِ بهترين ها بود. مثل موتزارت و پيکاسو، شايد هرگز مثل او زاده نشود."

موضوعات مرتبط با فن‌آوري کامپيوترهاي مکينتاش، "آي فون"، "آي پاد" و "آي پد" از محصولاتي است که استيو جابز در توليد و عرضه آنها به بازار نقش مهمي داشته و از طريق اين محصولات پرطرفدار، اپل را به يکي از پرسودترين شرکت هاي آمريکا و دنيا تبديل کرده است.

اپل مي گويد که آقاي جابز روز چهارشنبه از دنيا رفت. او 56 ساله بود. بنا بر گزارش ها، استيو جابز به سرطان لوزالمعده مبتلا بود. مرگ آقاي جابز يک روز پس از رونمايي نمونه جديد تلفن همراه آيفون رخ داده است. استيو جابز از ماه ژانويه سال جاري در مرخصي بسر مي برد.

او در نامه استعفاي خود نوشته بود: "همواره گفته ام اگر روزي فرا برسد که نتوانم به وظايف و انتظاراتي که از من به عنوان مديرعامل اپل مي رود عمل کنم، خودم اولين کسي خواهم بود که اين موضوع را به شما اطلاع خواهم داد. متاسفانه اين روز فرا رسيده است."

استيو جابز از بنيانگذاران اپل در سال 1976 بود اما در سال 1985 آن را ترک کرد. وي در سال 1997 به اپل بازگشت و در سال 2000 بار ديگر مديريت تمام وقت آن را به عهده گرفت. تيم کوک، يکي از مديران ارشد اپل، پس از آقاي جابز مديرعامل جديد اپل شده است. استيو جابز در اواخر ماه ژوئن سال 2009 پس از يک مرخصي درماني شش ماهه فعاليت هاي کاري خود را مجددا آغاز کرده بود. پزشکان در سال 2004 تشخيص دادند که آقاي جابز به سرطان لوزالمعده مبتلاست.

2011-10-06T011320Z_01_LUC02_RTRIDSP_3_APPLE-JOBS


توسط RSS یا ایمیل مطالب جدید را دریافت نمایید. ایمیل :