اپل باز سرقت کرد , این بار از فوجيتسو!

نوشته شده توسط نیما مالکی در 18 بهمن 1388. در بخش : کامپیوتر - اخبار داغ

fujitsu-redpsپس از نوکيا و کداک که اپل را متهم به نقص حق انحصاري فناوريهاي خود کرده بودند اين بار نوبت به فوجيتسو رسيده است که به خاطر سرقت نام، استيو جابز را به پاي ميز محاکمه بکشاند.

اين شرکت ژاپني پس از آنکه رئيس اپل محصول جديد خود را در 27 ژانويه معرفي و آن را "آي- پد" ناميد اعلام کرد که نام "آي- پد" را در سال 2003 ثبت کرده است.

به گزارش نانوپرس، ماساهيرو يامان سخنگوي فوجيتسو اعلام کرد: نام "آي- پد" متعلق به ما بوده و اپل آن را سرقت كرده است.

به نظر مي رسد که "آي- پد" ژاپني برادر بزرگتر همنام آمريکايي خود باشد به طوري که اين دستگاه يک رايانه جيبي با نمايشگر رنگي 9 سانتيمتري با عملکردهاي صفحه لمسي، اتصال واي- فاي و بلوتوث است و مي تواند براي تماسهاي تلفني از سيستم تلفن از راه اينترنت (Voip) و از طريق سرويس "اسکايپ" استفاده کند.

همچنين يک شرکت ديگر به نام "مگ تک" نيز مدعي شده است که مالکيت اين نام براي دستگاهي براي خواندن کارتهاي الکترونيک است که اين شرکت در سال 2002 آن را ثبت کرده است.

اپل، مگ تک و فوجيتسو تنها شرکتهايي نيستند که از عنوان "آي- پد" براي محصولات خود استفاده کرده اند به طوري که شرکت ST Microelectronics نيز که مقر آن در ژنو سوئيس است مارک "آي-پد" را در سال 2000 به ثبت رساند.

اين "آي- پد" ST Microelectronics مخفف عبارت "دستگاههاي فعال و منفعل يکپارچه" به ثبت رسانده است. نام تجاري اين شرکت در سپتامبر سال جاري منقصي مي شود.

در سال 2006 و همزمان با معرفي نخستين نسل از "آي- فون" اپل، شرکت سيسکو اعلام کرد که در سال 2000 نام "آي- فون" را براي تلفن همراه خود که مجهز به سيستم Voip بود ناميده است.

توسط RSS یا ایمیل مطالب جدید را دریافت نمایید. ایمیل :