فید یا rss چیست؟

نوشته شده توسط نیما مالکی در 21 اسفند 1388. در بخش : وب و اینترنت - مقالات

rss

RSS یا ( Really Simple Syndication ) شيوه ای ساده است که به شما امکان می دهد به طور خودکار تازه ترين اخبار و اطلاعات موجود در سايت ها و وبلاگ ها را دريافت کنيد. با اضافه کردن آدرس فایل به برنامه خبر خوان میتوانید از طریق آن از آخرین مطالب با خبر شوید و آنها را مطالعه کنید. تکنولوژی RSS ( فید ) در واقع به منظور سهولت و سرعت بالا برای دسترسی به مطالب به وجود آمده و در حال حاضر پیشرفته ترین و آخرین روش برای مطالعه و دسترسی سریع به مطالب است. در اکثر وب سایت ها این علامت نارنجی رنگ یا هر رنگی که با رنگ بندی اون سایت جور در میاد و به شکل بالاست , به نام «فید» قرار گرفته است. کافی است که آدرس آن را به نرم افزار خبر خوان خود اضافه کنید تا بتوانید به راحتی مطالب سایت ها را بخوانید. 
استفاده از نرم افزار های خبر خوان به شدت در حال فراگیر شدن است. و اغلب کاربران برای دسترسی سریع و جلوگیری از اتلاف وقت از این روش برای مطالعه مطالب استفاده میکنند. کافی است یک بار از خبرخوان ها استفاده کنید تا متوجه شوید چقدر در وقت شما صرفه جویی می شود. خبر خوان ها به شما این امکان را می دهند تا تمام وب سایت های مورد علاقه تان را در یک جا ببینید.  

از چه خبر خوانی برای خواندن فید وب سایت ها استفاده کنم؟
ما سرویس آنلاین Google Reader را پیشنهاد می کنیم. سریع، راحت و از همه مهم تر متعلق به گوگل! اگر کاربر جیمیل هستید برای استفاده از «گوگل ریدر» نیاز به ثبت نام هم ندارید. بعد از ثبت نام در صفحه اصلی «گوگل ریدر» روی لینک «add a subscription» در قسمت بالا سمت چپ صفحه کلیک کنید. 
حالا آدرس فید آی تی کده را به کادر باز شده اضافه کنید: ( می توانید آدرس پایین را انتخاب، و Copy و Paste کنید )

http://feeds2.feedburner.com/itkadeh

روی دکمه Add کلیک کنید. تمام شد! حالا شما عضو فید آی تی کده شدید. از این به بعد با مراجعه به گوگل ریدر می توانید از آخرین مطالب ما مطلع شوید. اما هنوز تمام نشده. شما می توانید فید بقیه سایت ها مورد علاقه خودتان را هم به گوگل ریدر بدهید. به این صورت شما تمام آنها را در گوگل ریدر خواهید داشت.

توسط RSS یا ایمیل مطالب جدید را دریافت نمایید. ایمیل :