فرندفا نسخه ایرانی از فرندفید و فیس بوک

نوشته شده توسط نیما مالکی در 14 اسفند 1388. در بخش : وب و اینترنت - معرفی وبسایت

frienfaسایتهای اجتماعی و استفاده از آنها هر روز رونق بیشتری می گیرد و هر کسی برای رسیدن به اهداف خودش از آنها ایستفاده می کند. در کشور ما مدتی است که مشهورترین سایتهای اجتماعی مانند توییتر، فیس بوک و فرند فید فیلتر شده اند و استفاده از آنها برای عموم مقدور نیست. اما از آنجا که امروزه اینترنت بدون سایتهای اجتماعی معننایی ندارد، عده ای از جوانان کشور اقدام به راه اندازی سایتهایی مشابه با سایتهای فیلتر شده کردند که از جمله آنها وی ویو است که در مورد آن زیاد نوشته ام. وی ویو مشکلاتی دارد و یکی از مهمترین آنها نبود امکان برقراری ارتباط دوطرفه است که در مورد این مشکل اینجا می توانید بیشتر بخوانید. امرزو می خواهم سایت نو پایی را معرفی کنم که مشکلات مطرح شده درمورد وی ویو را نداشته و امکانات بیشتری را هم ارائه می کند.

فرندفا یک سایت اجتماعی است که می توان آنرا سایتی مشابه فرند فید با طعم توییتر نامید. در این سایت امکان استفاده از @ به صورت هوشمندانه ای گنجانده شده و شما می توانید از آن در کنار متون فارسی بدون بهم ریختگی نوشته استفاده کنید. همچنین امکان نظر دادن برای هریک از نوشته ها وجود دارد. ادامه مطلب

ffa1

علاوه بر نوشته به راحتی می توانید فیلم، عکس و فایل هم منتشر کنید. طول نوشته ها هم حداکثر 1000 کاراکتر می تواند باشد. کل سایت از طراحی مناسبی برخوردار است و می توان آنرا قابل قبول دانست. البته هنوز کاستی هایی وجود دارد که قطعا به مرور زمان آنها نیز رفع خواهند گردید.

ffa2

هر کاربر پس از عضویت در این سایت همچون همه سایتهای اجتماعی دارای یک پروفایل خواهد بود که از طریق آدرس http://www.friendfa.com/YOUR USER NAME (به جای عبارت YOUR USER NAME نام کاربری شما قرار خواهد گرفت) در دسترس است برای مثال پروفایل من در آدرس http://www.friendfa.com/itkadeh قرار دارد. دراین سایت هم افراد می توانند همدیگر را دنبال کنند که البته دنبال کننده و دنبال شونده ها با واژه های نامانوسی مشخص می شوند. افرادی را که شما آنها را دنبال کرده اید در این سایت شما انها را همراهی کرده اید و افرادی که شما را دنبال می کنند همرا هان شما نامیده می شوند.

ffa3

امکان بسیار جالبی که این سایت ارائه می دهد امکان انتشار فید های RSS در این سایت است و این یعنی می توانید فید سایت یا وبلاگ خودتان را به فرندفا بدهید تا به محض انتشار مطلب جدیدی در این سایت تان آن مطلب به صورت خودکار در فرندفا هم منتشر شود.

ffa4

امکان دیگری که در فرندفا داریم، امکان ساخت گروه است. می توانید یک گروه برای موضوع خاصی بسازید و سپس افراد مختلفی را برای عضویت در این گروه دعوت کنید. کلا فرندفا از امکانات مناسبی برخوردار است البته دو نکته هست که باید هر چه سریعتر به امکانات افزوده شود. یکی امکان آپدیت کردن بوسیله پیامک و دیگری خروجی RSS.  البته فرندفا دارای یک نسخه مخصوص موبایل هست اما بای دسترسی به آن باید از GPRS یا WiFi استفاده کنید که استفاده از آنها همه جا ممکن نیست اما استفاده از پیامک همه جا ممکن است.

ffa5

اگر شما هم علاقه به وبگردی داریدف استفاده از سایتهای اجتماعی را فراموش نکنید. به نظر من فرند فا یکی از گزینه های بسیار مناسب است. در انتها لازم می دانم خاطر نشان کنم مدیر سایت تصمیم دارد تمام درآمد های حاصل از سایت را برای امور خیریه هزینه کند که جا دارد از نیت خیر ایشان هم تشکر شود.

توسط RSS یا ایمیل مطالب جدید را دریافت نمایید. ایمیل :