سه افزونه فایرفاکس برای تست وب سایت‌تان با رزولوشن‌های مختلف

نوشته شده توسط نیما مالکی در 08 اسفند 1388. در بخش : وب و اینترنت - ترفند

firesizer_logo1یکی از مشکلات طراحی در اینترنت تجسم این مسئله است که سایت شما روی صفحه کامپیوتر دیگران با رزولوشن های مختلف چطور به نظر می رسد. مدتی پیش معمولی ترین رزولوشن صفحه نمایش ۸۰۰×۶۰۰ بود. بعداً با پیشرفته تر شدن کامپیوترها و بزرگتر شدن صفحه نمایش آنها معمول ترین اندازه صفحه نمایش ۱۰۲۴×۷۶۸بود. امروزه اندازه مانیتور ها از هر زمان دیگری بزرگتر شده و سایز های بزرگتری هم در راه است. یکی ار وظایف طراحان وب این است که ببینند سایت آنها در با رایج ترین رزولوشن ها چگونه به نظر خواهد آمد.( برای چک کردن به سایت ViewLike.Us مراجعه کنید).
خوب برنامه های افزایش توان (add-ons) فایرفاکس برای کمک اینجا هستند، که وظیفه آزمایش وب سایت را با انواع مختف رزولوشن انجام می دهند. در اینجا من سه برنامه افزایش توان فایرفاکس را برای شما گذاشته ام تا یکی از آنها را انتخاب کنید. در واقع، هر کدام از این برنامه های add-ons که با شما به مشارکت می گذارم برای کاربران مختلفی کاربرد دارد. کاربران مختلف با انواع شورت کات های گوناگونی که کاربرد های سریع تر واسان تری دارند روبرو می شوند. کدامیک برای شما مناسب تر است؟ بگذارید این را با نگاهی سریع به هر کدام از آنها دریابیم.

Firesizer

اولین آنها Firesizerاست.

firesizer1
استفاده از این برنامه افزایش توان احتمالاً چندان ساده هم نیست. نکاهی به میل ابزار زیرین بیاندازید خواهید دید که کجا به انداز ه فعلی ویندوز شما اشاره شده است….

firesizer_sizeindicator
برای تغییر اندازه پنجره جستجوگر تان کافی است روی اندیکاتور اندازه راست کلیک کنید.

firesizer_rightclick
معمولاً سه اندازه متفاوت برای انتخاب وجود دارد. البته می توانید با کلیک روی“Customize…” اندازه های مورد نظر خود را کاستومایز کرده واضافه کنید.

firesizer_customesize
یا می توانید با کلیک روی “Save current size” اندازه های موجود را در پنجره جستجوگر سیو کرده آنها را به لیست اضافه کنید.

firesizer_savecurrentsize
ساده ترین روش کارکرد این افزای توان را در پنجره زیر می بینید. آیا شما راه حل ساده تر یا سریع تری برای آزمایش وب سایت در رزولوشن های مختلف سراغ دارید. مطمئناً نه!

ResizeIT
دومین برنامه افزایش توان که در این مبحث به آن پرداخته ایم” ری سایز آی تی” نام دارد.

ResizeIT
ResizeIT، شورت کات های موجود درصفحه کلید را به روی صفحه می آورد. اساساً شما می توانید چهار سایز متفاوت برای شورت کات ها در نظر بگیرید، و یکباره می بینید که آزمایش رزولوشن طراحی های وب سایت تان چقدرآاسانتر شده است. ترکیب این شورت کات ها به قرار زیر است ALT-1, ALT-2, ALT-3 ALT-4. با رفتن به منوی تولز، و انتخاب Add-ons و کلیک بر روی دکمه آپشن، اندازه برچسب آی تی را تغییر دهید.

ResizeIT_customize
همانطور که می بینید عملاً حتی می توانید اندازه دلخواه را برای هر دسته نیز انتخاب کنید.

Yet Another Window Resizer

و این هم یک برنامه دیگر برای تغییر اندازه پنجره

yetanotherwindowresizer
اخرین مورد از برنامه های افزایش توان یا همان اد-آن برای فایرفاکس در این مبحث ” و این هم یک برنامه دیگر برای تغییر اندازه پنجره” می باشد.

yetanotherwindowresizer_demo
نمی دانم شما هم از جمله افرادی هستید که زیاد از ماوس استفاده می کنند یانه! بهر حال فرقی نمی کند ، این مورد خطاب به شماست. چون برای تغییر اندازه پنجره فایرفاکس یک راست کلیک کافی است. هر جای صفحه که دوست دارید راست کلیک کنید تا آپشن تغییر اندازه پنجره در پایین منو نشان داده شود.

درست مثل دیگر add-ons های توضیح داده شده در اینجا هم می توانید ازتنظیم اندازه های کاستوماستفاده کنید.
خوب، حالا که این سه add-ons فایرفاکس را در اختیار دارید می بینید که آزمایش وب سایت با رزولوشن های متفاوت چقدر برایتان سادهتر شده است. یکی دسترسی به statusbar (Firesizer), را برای شما فاهم کرده است. یکی استفاده از شورت کات های ( (ResizeIT را و آن یکی هم راهی است با یک راست کلیک به منوی (Yet Another Window Resizer.
راه های دیگری هم برای آزمایش رزولوشن مختلف وب سایت وجود دارد. یک راه در اختیار داشتن یک مانیتور اضافی با رزولوشن متفاوت است ( که در این مقاله به در موردش صحبت شد) . شما خوانندگان محترم چه راه های دیگری برای آزمایش رزولوشن های مختلف به نظرتان می رسد (یا چه طرح های دیگری دارید) .

توسط RSS یا ایمیل مطالب جدید را دریافت نمایید. ایمیل :