چند سوال در مورد شبکه اجتماعی گوگل پلاس

نوشته شده توسط محمد مجربی در 29 تیر 1390. در بخش : وب و اینترنت - اخبار داغ

google-plus-logo

اگر درباره جزئيات شبکه اجتماعي "Google+" کنجکاويد اين بار شانس به شما رو کرده است چرا که مدير فني اين پروژه "Joseph Smarr"  آماده پاسخ گوئي به سوالات شما درباره جزئيات برنامه از مراحل پيشرفت پروژه گرفته تا تصميمات ماخوذ براي آينده اين شبکه اجتماعي می باشد.

روز دوشنبه " Joseph Smarr " آمادگي خود را براي پاسخگوئي به پرسشها در سايت "AnyAsk.com"- سايتي که فرد ميزبان از ديگران ميخواهد سوالات خود را از طريق حساب کاربري "twitter" خود در هر موردي بپرسند-اعلام کرد.

"Smarr" تا به حال به 270 پرسش پاسخ داده که ما چند مورد از آنها را انتخاب کرده ايم.البته اين را هم اضافه کنم که سايت مذکور همچنان براي پاسخگوئي به سوالات آماده است.

سرعت عملیاتی " + Google"

از همان ابتداي شروع پروژه مديران فني توجه ويژه اي به سرعت اجرائي اين شبکه اجتماعي داشته اند با اين حال از هيچ يک از موارد: کيفيت-ثبات-دوره عکس العمل يا همان"latency"  غافل نبوده اند

قابليتهاي جديد

خود مدير فني در اين رابطه چنين ميگويد "شخصا من خودم از اين امکانات جديد خيلي خوشم ميايد:رده بندي هوشمند/ فيلتر کردن "notification"ها/.../ودر آخر قابليت متمايز کننده " Circles+" يا همان حلقه ها."

توضيحي در اين رابطه:"Circles+" يا حلقه ها همان گروه هاي تکميل شده اي هستند که در ديگر شبکه ها شاهد آن هستيم شما ميتوانيد دوستان خود را با توجه به سلايق و عقايدي که دارند در حلقه هاي به خصوصي قرار دهيد تا وقتي آيتمي  را با موضوع خاصي به اشتراک ميگذاريد فقط آنهايي که ميتوانند از آن لذت ببرند آن را مشاهده کنند . اين حلقه ها ميتوانند موضوعاتي از قبيل ورزشي ومذهبي و .... داشته باشند.

چند تغيير جديد در برنامه نويسي شبکه

ما از "HTML5 history API" براي زيبا نگه داشتن ظاهر سايت استفاده ميکنيم اگرچه يک برنامه کاربردي Ajax است ولي اين کار براي استفاده از شبکه در مرورگرهاي قديمي کمک شاياني ميکند و همچنين ما قالب نهايي شبکه را طوري طراحي ميکنيم که قبل از بارگذاري هيچ گونه جاوا اسکريپتي خود جاوا اسکريپت گره "DOM" مناسب را پيدا کرده و برنامه را براي عکس العمل  به موقع آماده سازد.

 

اگرچه هيچ يک از پاسخ هاي "Smarr" به طور وسيعي منتشر نشده اند با اين حال اين عمل "Google" نشان دهنده تلاشش براي برقرار کردن هر چه بيشتر ارتباطات اجتماعي ميان مردم سرتاسر جهان است. استراتژي ديگر "Google" در اين پروژه افزايش سرعت خدمت رساني است .در آينده نيز شاهد  تلاشهاي "Google" براي رشد روزافزون اين خدمات خواهيم بود.

توسط RSS یا ایمیل مطالب جدید را دریافت نمایید. ایمیل :

نظرات   

 
0 # javid 1394-02-16 15:32
سلام. من گوگل پلاس رو برای اندروید دارم ولی نمی تونم تصاویر دانلود کنم چرا.چطور تصاویر دانلود کنم
پاسخ | پاسخ با بازگو کردن | بازگو کردن | گزارش به مدیر