گوگل داکز از فرمت های zip و rar پشتیبانی میکند

نوشته شده توسط نیما مالکی در 26 تیر 1390. در بخش : وب و اینترنت - اخبار داغ

google_docs

یکی از شایع ترین گلایه هایی که همواره کاربران کروم بوک داشتند نبود امکان باز کردن فایل های آرشیو یا همان فایل های فشرده بود. در حال حاضر شما با سیستم عامل کروم قادر به بازکردن فایل های فشرده نیستید ، به همین خاطر امکان جدیدی به گوگل داکز اضافه شده است و آن امکان باز کردن دو دسته از معروف ترین فرمت های فشرده سازی یا همان zip و rar میباشد.

جیمیل هم در کنار فایل های zip و rar دکمه view را برای باز کردن این دسته از فایل ها تعبیه کرده است.

 

google-docs-viewer-zip


رابط کاربری گوگل برای فایل های فشرده کمی ابتدایی است ، و تنها اطلاعاتی که نمایش داده میشود تعداد فایل های موجود درون فایل و اندازه آن است. اگر فرمت فایلهای درون آرشیو توسط مرورگرتان ساپورت شده باشند ، شما قادر به مشاهده محتوای آنها نیز خواهید بود.
امکان دیگر این سیستم این است که حتی اگر درون فایل های فشرده ، فایل فشرده دیگری وجود داشت امکان دیدن محتوای آن موجود است. این امکان برای نسخه مخصوص موبایل گوگل داکز نیز صادق است.

موضوع عجیبی که در این سیستم وجود دارد این است که شما بعد از باز کردن فایل فشرده تنها لیستی از فایل ها را بدون پوشه بندی خواهید دید. اگر چه گوگل نشانی هر فایل را مقابل آن قید میکند ولی نداشتن فولدر ها کمی گیج کننده به نظر می رسد. در ضمن شما برای مشاهده فایل های تصویر و متن مجبورید آنها را دانلود کنید و این درحالی است که بسیاری از مرورگرهای مطرح دنیا قادر به باز کردن این دو نوع فرمت میباشند.

google-docs-viewer-zip-2

خوشبختانه گوگل داکز به زودی امکان مشاهده و اکسترکت کردن فایل های 7zip ، tar ، gzip و iso را نیز به این سیستم اضافه خواهد کرد.

توسط RSS یا ایمیل مطالب جدید را دریافت نمایید. ایمیل :