اشکال در WordPress.com و خارج شدن بیش از ۱۰ میلیون وبلاگ از دسترس

نوشته شده توسط نیما مالکی در 30 بهمن 1388. در بخش : وب و اینترنت - اخبار داغ

wordpressبه گزارش TheNextWeb بدلیل بروز اشکال برای WordPress.com در روز پنجشنبه برای مدت دو ساعت ۱۰٫۲ میلیون وبلاگ میزبان بر روی این سرویس از دسترس خارج شدند.

بدین ترتیب وبلاگ های میزبان بسیار معتبر از جمله TechCrunch, GigaOM, وبلاگ سی ان ان و Redhat در تمام این دو ساعت از دسترس خارج بودند. مقامات رسمی وردپرس پس از آگاه شدن از این موضوع بلافاصله مشکل را برطرف و سیستم را به حالت اولیه بازگرداند.

Mat Mullenweg از بنیانگذاران و توسعه دهندگان وردپرس، در مطلبی قطع برق را عامل بروز اختلال بوجود آمده دانسته است.

به گفته وی،

این بدترین اشکالی بوده که شرکت آنها در چهار سال گذشته تجربه کرده است. او تخمین زده در این مدت وبلاگ ها از ۵٫۵ میلیون بازدید محروم شده باشند.

او می افزاید: “یک تغییر برنامه ریزی نشده در روتر مرکزی توسط یکی از ارائه دهندگان دیتاسنتر باعث اختلال کلی در شبکه ما شد به نحوی که تا پیش از این چنین چیزی را تجربه نکرده بودیم و همین امر کل سایت را از دسترس خارج نمود. همچنین این اختلال باعث از کار افتادن تمام مکانیزم برقراری ارتباط بین شبکه های ما در سان آنتونیو و شیکاگو شد. همه اطلاعات مشتریان ما امن و سالم است، ما فقط نمی توانستیم آنها را در اختیار قرار دهیم”.

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوی کد باز است که بر اساس PHP و MySQL بنا نهاده شده است. افزایش محبوبیت وردپرس به سال ۲۰۰۳ باز می گردد.

بنا به آمار منتشر شده در سپتامبر ۲۰۰۹ ، وردپرس توسط ۲۰۲ میلیون وب سایت در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است. همچنین آمار نشان می دهد که در حدود ۲۲۰ میلیون بازدید کننده در هر ماه حداقل یه یک یا چند وبلاگ موجود بر روی WordPress.com سر می زنند و آنها بیش از یک میلیارد صفحه وبلاگ را می بینند.

توسط RSS یا ایمیل مطالب جدید را دریافت نمایید. ایمیل :