یاهو رفتنیست بینگ همچنان میتازد

نوشته شده توسط نیما مالکی در 27 بهمن 1388. در بخش : وب و اینترنت - اخبار داغ

bingبر اساس نتایج حاصل از یک تحقیق جدید، کاربران آمریکایی همچنان در تلاشند تا جست‌وجوگر اینترنتی خود را از یاهو به مایکروسافت تغییر دهند که این جریان از اواسط سال ۲۰۰۹ و پس از معرفی جست‌وجوگر Bing مایکروسافت و امضای قرارداد برای همکاری آن با جست‌وجوگر یاهو آغاز شده است.

شرکت یاهو که در دسامبر ۲۰۰۹ صاحب ۳/۱۷ درصد از بازار جست‌وجوهای اینترنتی آمریکا بود، در ژانویه ۲۰۱۰ تنها ۱۷ درصد این بازار را در اختیار داشت. در مقابل، جست‌وجوگر مایکروسافت در آخرین ماه از سال گذشته ۷/۱۰ درصد از این بازار را از آن خود کرده بود و توانست در ژانویه سال جاری این رقم را به ۳/۱۱ درصد برساند.

شرکت ComScore در گزارش مربوط به این تحقیق جدید اعلام کرد،

در آوریل گذشته که جست‌وجوگر Bing هنوز معرفی نشده بود و مایکروسافت قراردادی را با یاهو به امضا نرسانده بود، شرکت یاهو ۴/۲۰ درصد از بازار جست‌وجوهای اینترنتی آمریکا را در دست داشت و سهم مایکروسافت از این بازار ۲/۸ درصد محاسبه می‌شد.

در این شرایط گوگل همچنان به عنوان محبوب‌ترین جست‌وجوگر اینترنتی محسوب می‌شود و در ژانویه ۲۰۱۰ صاحب ۴/۶۵ درصد از بازار جست‌وجوهای اینترنتی بوده است که البته این رقم گویای کاهش ۳/۰ درصدی سهم آن نسبت به دسامبر ۲۰۰۹ است. این شرکت در آوریل گذشته ۲/۶۴ درصد این بازار را در اختیار داشت.

گفته می‌شود که شرکت یاهو در کسب درآمدهای خود از تبلیغات آنلاین نیز با مشکلات فراوان مواجه شده است و در عین حال، هنوز نمی‌تواند بر اساس قرارداد خود با مایکروسافت درآمدی کسب کند. زیرا مقامات قضایی هنوز به طور قطعی نظر خود را در مورد همکاری این دو شرکت اعلام نکرده‌اند.

توسط RSS یا ایمیل مطالب جدید را دریافت نمایید. ایمیل :