رشد ضریب نفوظ اینترنت در ایران و رسیدن آن به 35 درصد

نوشته شده توسط نیما مالکی در 14 بهمن 1388. در بخش : وب و اینترنت - اخبار داغ

p4fr8c39f3rd7gd7bmxqمدير عامل شركت فناوري اطلاعات ايران با اشاره به درصد تحقق اهداف بخشي برنامه چهارم در حوزه فناوري اطلاعات، از افزايش ظرفيت اينترنت كشور به 31 هزار و 704 مگابيت بر ثانيه خبر داد.

روابط ‌عمومي وزارت ارتباطات- سعيد مهديون با بيان اين مطلب گفت: در حوزه ضريب نفوذ كاربران اينترنت نيز با تحقق 116 درصدي اهداف برنامه چهارم توسعه، اين شاخص به 9/34 درصد رسيده است.

به گفته وي: استان خراسان رضوي و گلستان به ترتيب با كسب امتيازهاي 91 و 89 رتبه‌هاي دوم و سوم را به دست آورده‌اند. مدير عامل شركت فناوري اطلاعات ايران افزود: در بخش خانه هاي شهري متصل به شبكه اطلاع رساني، استان تهران با تحقق بيش از 133 درصدي اهداف برنامه چهارم رتبه نخست را از آن خود كرده است.

وي با بيان اين مطلب كه روستاهاي بالاي 100 نفر متصل به شبكه اطلاع‌رساني نيز از ديگر شاخص‌هاي برنامه چهارم در حوزه بخشي فناوري اطلاعات است، گفت: استان‌هاي اردبيل، آذربايجان شرقي و خراسان شمالي به ترتيب با تحقق 224، 210 و 209 درصدي اهداف برنامه، رتبه‌هاي نخست تا سوم را به دست آورده‌اند.

مهديون گفت: استان‌هاي كردستان، بوشهر و گلستان نيز به ترتيب توانسته‌اند با تحقق بيش از 230 درصدي اهداف برنامه در بخش ايجاد و عرضه خدمات IT در دفاتر خدمات ارتباطي شهري عنوان‌هاي برتر را به خود اختصاص دهند.

وي افزود: در بخش ايجاد و عرضه خدمات فناوري اطلاعات در دفاتر ICT روستايي نيز استان هاي قم، مازندران و آذربايجان غربي رتبه‌هاي نخست تا سوم را از آن خود كرده‌اند. مدير عامل شركت فناوري اطلاعات ايران درباره درصد تحقق اهداف بخشي برنامه چهارم در حوزه فناوري اطلاعات نيز گفت: تا پايان آذرماه امسال ظرفيت اينترنت كشور با تحقق 123 درصدي به 31 هزار و 704 مگابيت بر ثانيه رسيده است.

توسط RSS یا ایمیل مطالب جدید را دریافت نمایید. ایمیل :