با افزونه Webpage Decorator رنگ و فونت صفحات اینترنت را در گوگل کروم سفارشی کنید

نوشته شده توسط نیما مالکی در 13 اسفند 1388. در بخش : وب و اینترنت - آموزش

GoogleChromeLogoیک دکوراتور صفحات اینترنتی به صورت extension برای مرورگر گوگل کروم موجود هست که به وسیله تنظیمات خود به شما اجازه میدهد تا رنگ و فونت صفحات اینترنت را سفارشی کنید. بعد از نصب این extension روی مرورگر ، آیکون آن در کنار آدرس بار مرورگر قرار میگیرد. تنها چیزی که ما علاقه مند آن نیستیم این است که با آمدن این آیکون فضای آدرس بار کمی کوچک تر میشود.

ادامه مطلب

customize_website

روی آیکون کلیک تا منوی تنظیمات سفارشی سازی رنگ و فونت های سایت باز شود. این منو شامل : تغییر رنگ پس زمینه ، تغییر عکس پس زمینه ، تغییر رنگ لینک ها ، تغییر رنگ نوشته ها ، و تغییر اندازه و مدل فونت ها هست.

تغییر رنگ پس زمینه زمانی نشان داده میشود که شما عکسی نگذاشته باشید و روی رنگ ست کرده باشید. شما برای صفحات اینترنت میتوانید هر رنگی را انتخاب کنید و به وسیله تغییر ۳ خط RGB رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید. در این تنظیمات متاسفانه نمیتوان از مقادیر hex استفاده کرد ، مثله #F34F53

website_color

با این پلاگین میتوانید سایز بزرگی و کوچکی فونت ها را در صفحات اینترنت تغییر دهید. شما میتوانید سایز فونت ها را بین ۸ تا ۳۰ پیکسل تنظیم کنید. البته ممکنه مدل فونت های که در دسترس شما قرار میگیرد بستگی به سیستم و ویندوز شما داشته باشد ، ما این تغییر فونت را روی ویندوز ۷ تست کرده ایم.

website_fonts

بعد از هر تغییر میتوانید به سرعت نتیجه کار را در همان لحظه ببینید ، و هر تغییرات را روی هر کدام از سایت ها که میخواهید ذخیره کنید. این برنامه قابلیت برگشت به اول یا درست کردن به حالت اول را دارد که اگر بخواهید تمام تنظیمات را غیر فعال کنید میتوانید به راحتی انجام اش دهید.

دکوراتور صفحات اینترنتی را میتوانید به صورت پلاگین تهیه کنید ، با این پلاگین میتوانید همه سایت ها را سفارشی کنید و هر جور که میخواهید رنگ و فونت اش را نتظیم کنید. برای دانلود این پلاگین یا extension برای مرورگر گوگل کروم میتوانید به اینجا بروید :

منبع:‌ ghacks

توسط RSS یا ایمیل مطالب جدید را دریافت نمایید. ایمیل :