چگونه مصرف باتری دستگاه های آندرویدی را کاهش دهیم

نوشته شده توسط نیما مالکی در 07 دی 1390. در بخش : موبایل - ترفند

Android_by_fetuscakemix

به تازگی صاحب یک دستگاه آندرویدی شده اید و از استفاده آن لذت میبرید. اما چیزی در این میان شما را از آندرویدتان جدا میکند ! آری میدانم باز تقصیر این باتری لعنتی است !

اما زیاد هم ناراحت نباشید. امروز قصد معرفی روش هایی را دارم تا بتوانید زمان استفاده از تلفن همراه یا تبلتتان را بیشتر کنید و از آندرویدتان بیشتر لذت ببرید !

صفحه نمایش را مدیریت کنید !

تبلت ها و گوشی های آندرویدی یک امکان بسیار جالب دارند و آن نشان دادن میزان استفاده از باتری توسط قسمت های مختلف دستگاه است. کافی است به Settings > About Phone > Battery Use بروید و میزان مصرف هر قسمت از دستگاهتان را ببینید. خوب ! یک سری زدید ؟ آری میدانم ، مصرف صفحه بسیار بالاست. پس باید کاری بکنیم.

 

اولین روش رفتن به آدرس زیر Settings > Display > Brightness و کم کردن نور صفحه است. حتی برای مصرف بهینه تر میتوانید وظیفه تنظیم نور را به دستگاه بدهید ( با زدن تیک در قسمت Automatic Brightness )

android-batteryuse-21

روش دوم کم کردن زمان خاموش شدن صفحه است. با رفتن به این آدرس Settings > Display > Screen Timeout میتوانید زمان خاموش شدن صفحه را کمتر نمایید.

روش سوم امتناع از پس زمینه های live است. درست است آنها بسیار زیبا و جذابند اما هم باعث کند شدن دستگاه شما خواهند شد و هم مصرف باتری را زیاد خواهند کرد. حتی بهتر است در مورد پس زمینه از تصاویر تیره تر استفاده کنید.

 

کانالهای ارتباطی را کنترل کنید

power-control-widget

سعی کنید بلوتوث و جی پی است خود را در زمانهایی که از آنها استفاده نمیکنید خاموش نگه دارید. در مورد وای فای هم اگر در جایی هستید که به طور مداوم وای فای در دسترس است روشن بودن آن زیاد مشکلی ندارد. ولی زمانی که مثلا در پیاده رو در حال قدم زدن هستید روشن نگاه داشتن آن باعث میشود گوشی یا تبلت شما همواره دنبال اتصال به یک وای فای شود. جستجوی وای فای باتری زیادی مصرف میکند پس همواره در حال خروج از اداره یا منزل وای فای را خاموش کنید

 

مواظب ویجت ها باشید

ویجت ها یکی از دلایل اصلی فروش بالای آندروید در بازار هستند که به شما این امکان را میدهند ، در یک چشم به هم زدن به کارهای زیادی بپردازید. برای مثال روزنامه ها را بخوانید. توییتر و فیسبوک خود را مرور کنید. ایمیل هایتان را چک کنید . از وضعیت آب و هوا مطلع شوید و … . اما زمانی که مدت زمان رفرش شدن این افزونه ها را کم در نظر میگیریم باعث میشود که مصرف باتری ما به شدت افزایش یابد. آیا دانستن وظعیت هوا هر ۵ دقیقه یکبار برای ما ضروری است ؟!!!

 

از برنامه های مدیریت باتری استفاده کنید

JuiceDefender-Banner

در آخر هم استفاده از یک منشی باتری را به شما پیشنهاد میدهیم که شما را در زنده نگه داشتن دستگاه آندرویدیتان یاری خواهند داد. دوتا از بهترین اپلیکیشن ها Juice Defender و Android Booster است. میتوانید آنها را از بازار یا مایکت دانلود کنید

با اجرای این چند روش ساده خواهید داد تا چه میزان شما را در بیشتر شدن زمان استفاده از تبلت یا موبایلتان یاری خواهند داد !

توسط RSS یا ایمیل مطالب جدید را دریافت نمایید. ایمیل :