خانه اي با فضاي سبز براي هر طبقه

نوشته شده توسط محمد مجربی در 21 تیر 1390. در بخش : متفرقه - فناوری در ساخت

خانه میرا يا "Meera house" که توسط گروه معماري "Guz" طراحي شده است در جزيره "Sentosa" ي سنگاپور واقع است. اين خانه يك پروژه زيبا و اصيل به شمار ميرود چون تا به حال کمتر خانه اي ديده شده است که براي هر طبقه ي آن به صورت مجزا فضاي سبز در نظر گرفته شده باشد.
توضيحي مختصر از زبان معماران اين بنا:
قطعات مسکوني جزيره ي "Sentosa" خيلي بزرگ نيستند و همچنين خانه هاي مجاور نزديك به هم ساخته شده اند. با اين اوصاف استراتژي ما براي اين پروژه ساخت ديوارهايي به منظور امنيت بيشتر در هر چهار طرف ساختمان و نيز تخصيص فضاي بيشتر براي احداث اين بنا بود. در کنار اين کارها ما قصد داشتيم که روشنايي و همچنين راه پله ي مرکزي را براي تهويه ي هواي داخل ساختمان توسط هواي مطبوع ساحل از قسمت فوقاني بنا ايجاد کنيم.

amazing-villa-Freshome-02


قسمت جلويي و پشتي ساختمان و نيز تراسهاي هر  طبقه اين اجازه را به ساکنان ميدهد که در همه حال تصويري مجازي يا حقيقي از فضاي سبز و طبيعت را ببيند. هدف اصلي از ايجاد باغچه هاي سقفي نيز اين بوده است که هر طبقه از ساختمان به صورت يك طبقه ي مجزاي مسکوني به نظر برسد.

در آخر اين مطلب مهم را در نظر بگيريد که احداث چنين بنايي در موقعيت فشرده اين جزيره نشانگر توانايي معماران در ساخت چنين سازه فوق العاده است.
[براي فهم بيشتر مطالب با دقت به تصاوير بنگريد ]

amazing-villa-Freshome-01

amazing-villa-Freshome-03

amazing-villa-Freshome-04

amazing-villa-Freshome-05

amazing-villa-Freshome-06

amazing-villa-Freshome-07

amazing-villa-Freshome-08

amazing-villa-Freshome-09

amazing-villa-Freshome-10

amazing-villa-Freshome-11

توسط RSS یا ایمیل مطالب جدید را دریافت نمایید. ایمیل :