ادوبی فتوشاپ : با تصاویر لرزان خداحافظی کنید

نوشته شده توسط نیما مالکی در 20 مهر 1390. در بخش : عکس - مقالات

madrid-me-blurry

تصاوير لرزان هميشه يکي از اعصاب خورد کننده ترين اتفاقاتي است که ممکن است بيفتد و يکي از بهترين صحنه هاي زندگي شما را نابود کند. مهم نيست تا چه اندازه دستتان بدون لرزش باشد. اين اتفاقي است که ممکن است براي هر کسي اتفاق بيفتد. حال شرکت ادوبي در حال ايجاد يک امکان براي فتوشاپ است و آن واضح کردن تصاويري است که هنگام عکاسي ، به خاطر لرزش دچار کدري شده اند. امکاني که حتي نميتوانيد ميزان دقت آن را باور کنيد.

امکان blur-kileer ( يعني از بين برنده ناواضحي تصوير ) که در کنفرانس Adobe MAX 2011 معرفي شد، هنوز در حال گذراندن حالت آزمايشي خود است.

photoshop_logo

هنوز ادوبي هيچ اظهار نظري در مورد اينکه اين امکان چه زماني به برنامه فتوشاپ افزوده خواهد شد نکرده است ولي چيزي که کاملا مشخص است اين است که اين امکان در آينده نه چندان دور در يکي از ورژن هاي cs شايد 6 يا 7 آن گنجانده خواهد شد. اما اين دستاورد يک امکان فوق العاده مفيد و کاربردي است. تنها با چند کليک بسيار ساده عکس ناواضح آناليز ميشود و فتوشاپ متوجه ميوشد که تصوير گرفته شده چگونه دچار اختلال گشته است. براي مثال وقتي شما هنگام عکاسي دست خود را کمي به سمت راست حرکت داده ايد ، نرم افزار به طور اتوماتيک اين را تشخيص داده و اين عمل را معکوس ميکند. يعني پيکسل هاي تصوير به سمت چپ حرکت داده ميوشند.
در نگاه اول نوشته فوق کمي غير علمي و عجيب به نظر مي رسد ولي واقعيت اين است که عمليات دقيقا به شيوه فوق اجرا ميشوند.
در نظر داشته باشيد که اين امکان مشکل فوکس نبودن دوربين را حل نميکند و فقط در صورتي که دوربين لرزيده باشد يا هنگام عکاسي دوربين را به طرفي حرکت داده باشيد مشکلتان را حل خواهد کرد.

شايد از اين به بعد ، هرگز شاهد تصاوير ناواضح نباشيم و ديگر زماني که تصاوير گجت ها لو ميرود آنها را ناواضح نبينيم. اين امکاني است که انقلاب عظيمي را هم براي دنيا و هم براي خود فتوشاپ به وجود خواهد آورد.

لینک فیلم یوتیوب کنفرانس : http://www.youtube.com/watch?v=xxjiQoTp864&feature=player_embedded

توسط RSS یا ایمیل مطالب جدید را دریافت نمایید. ایمیل :