دو درصد ایرانی‌ها اینترنتی ازدواج می‌کنند

نوشته شده توسط نیما مالکی در 29 دی 1388. در بخش : متفرقه - مقالات

ezdevaj-internetiبه گفته معاون پژوهشي مركز مطالعات و پژوهش‌هاي جمعيتي آسيا و اقيانوسيه گفت: 2درصد ازدواج‌ها در كشور اينترنتي شده و این آمار همچنان رو به افزايش است.

روابط عمومي مركز مطالعات و پژوهش‌هاي جمعيتي آسيا و اقيانوسيه- شهلا كاظمي‌پور گفت: آمار ازدواج‌هاي اينترنتي در حد نگران كننده‌اي نيست ولي به مرور زمان امكان افزايش آن وجود دارد.

معاون پژوهشي مركز مطالعات و پژوهش‌هاي جمعيتي آسيا و اقيانوسيه بيان كرد: البته آمار دقيقي درباره ازدواج‌هاي اينترنتي وجود ندارد و معمولا كمتر پيش آمده كه افراد شيوه ازدواج خود را بگويند.

وي با بيان اينكه پرسشنامه‌اي تهيه شده كه در اين زمينه مي‌تواند كمك خوبي باشد، اضافه كرد: آمار موجود نشان مي‌دهد كه طلاق در كشور در حال افزايش است و ميزان آن بالا رفته است.

كاظمي‌پور با اشاره به اينكه دلايل مختلفي كه در اين زمينه وجود دارد، گفت: يكي از اين دلايل، شيوه همسر‌گزيني است كه از خانواده، همسايه و همكاران به سمت آشنايي‌هاي خياباني، لحظه‌اي و ازدواج‌هاي اينترنتي كه نوع جديدي محسوب مي‌شود، سوق پيدا كرده است.

معاون پژوهشي مركز مطالعات و پژوهش‌هاي جمعيتي آسيا و اقيانوسيه اظهار داشت: در آشنايي‌هاي اينترنتي بعيد است كه افراد بتوانند شناخت پيدا كنند و معمولا در ابتدا با يكديگر آشنا مي‌شوند و قول و قرارها گذاشته مي‌شود و بعد از آن براي پيدا كردن شناخت بر يكديگر اقدام مي‌كنند اين در حالي است كه در گذشته حضور خانواده‌ها و معرف‌ها پررنگ بود و معمولا افرادي كه دختر يا پسري را معرفي مي‌كردند سعي داشتند تا خانواده‌ها نيز يكديگر را كاملا بشناسند.

كاظمي‌پور با بيان اينكه ازدواج‌هاي اينترنتي يكي از صور ازدواج‌ها و آشنايي‌هاي لحظه‌اي است ، افزود:‌ در ازدواج‌هاي اينترنتي اين امكان نيز وجود ندارد و غيابي است و فرد شخصيت خود را هر گونه كه تمايل داشته باشد به ديگري عرضه مي‌كند

توسط RSS یا ایمیل مطالب جدید را دریافت نمایید. ایمیل :