آیا رکود تمام شد؟

نوشته شده توسط نیما مالکی در 27 دی 1388. در بخش : متفرقه - مقالات

_بنابر پیش‌بینی اخیر مرکز تحقیقات فارستر، صنعت جهانی فناوری اطلاعات و ارتباطات بعد از گذشت سال سخت 2009 که با افت و رکورد شدید همراه بود، سال میلادی جدید را با رشد 1/8 درصدی در زمینه فروش نرم‌افزار و سخت‌افزار کامپیوتر سپری خواهد کرد.

رویترز- بر اساس پیش‌بینی‌های فارستر، رشد بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات در سال 2010 با 1/8 درصد به 6/1 تریلیون دلار خواهد رسید و این در حالی است که سال گذشته این صنعت با رکود 9/8 درصدی همراه بود.

با وجودی که انتظار می‌رود اروپا بیش‌ترین رشد را در سال میلادی جاری در این صنعت داشته باشد، اما تحلیلگران فارستر معتقدند میزان فروش محصولات فناوری اطلاعات در ایالات متحده آمریکا بیش‌تر از کشورهای دیگر جهان خواهد بود. بر اساس این گزارش، ایالات متحده بیش‌ترین رشد فناوری را خواهد داشت و پس از تجربه رکود 2/8 درصدی در سال 2009، امسال میزان فروش آن با رشد 6/6 درصدی به 568 میلیارد دلار خواهد رسید. محققان فارستر اعلام کردند میزان فروش محصولات IT در سال میلادی جاری در بخش نرم‌افزار با رشد بالای 7/9 درصد و در بخش تجهیزات کامپیوتری با رشد 2/8 درصدی و تجهیزات ارتباطاتی با رشد 6/7 درصدی مواجه خواهد بود.

طبق این گزارش، بیش‌ترین رشد در این زمینه مربوط به سه منطقه کانادا، آسیا- اقیانوسیه و آمریکای لاتین می‌شود. چنانچه در کانادا میزان فروش محصولات فناوری اطلاعات در سال 2010 با رشد 9/9 درصدی، در آسیا- اقیانوسیه با رشد 8/7 درصدی و در آمریکای لاتین با رشد 7/7 درصدی همراه خواهد بود. این در حالی است که اروپای شرقی، آفریقا و خاورمیانه کمترین میزان رشد صنعت IT را در سال 2010 خواهند داشت. چنان که بر اساس پیش‌بینی فارستر میزان رشد این صنعت در این سه منطقه تنها 4/2 درصد خواهد بود. اندرو بارتلز، تحلیلگر فارستر می‌گوید: رکود شدید صنعت IT در سال‌های 2008 و 2009 به پایان رسیده و این صنعت از سال میلادی جاری رو به احیا خواهد رفت. بر همین مبنا نیز سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری در این صنعت خوش‌بین شده و سرمایه بیش‌تری وارد این صنعت خواهد شد.

توسط RSS یا ایمیل مطالب جدید را دریافت نمایید. ایمیل :