بانک تجارت : با نصب يك برچسب موبایل را جايگزين كارت بانکی میکند

نوشته شده توسط نیما مالکی در 03 اسفند 1388. در بخش : متفرقه - مقالات

tejarat-bankنخستين شعبه الکترونيکي 24 ساعته بانک تجارت در شرق تهران تهران آغاز به کار کرد و همزمان سامانه "همراه‌کارت تجارت" نيز براي اولين بار در ايران مورد بهره‌برداري قرار گرفت.
به گزارش ایسنا مجيدرضا داوري در اين مراسم با اشاره به رويکرد اين بانک در توسعه زيرساخت‌هاي انفورماتيکي خود گفت: بانک تجارت همواره يکي از پيشروترين بانک‌هاي کشور در ارائه خدمات نوين بانکي بوده و افتخار داريم که به عنوان مبتکر ايجاد شهرک‌هاي بانکداري الکترونيک در محيط‌هاي دانشگاهي و ايجاد شعب الکترونيکي 24 ساعته در مکان‌هاي پرتردد شهرهاي مختلف کشور گام‌هاي بلندي در نهادينه کردن فرهنگ بهره‌گيري مردم از ابزارهاي نوين بانکداري الکترونيک برداشته‌ايم.
مديرعامل بانک تجارت افزود: خوشبختانه طي سال‌هاي اخير و با آشنايي بيشتر مشتريان بانک با مزاياي استفاده از ابزارهاي نوين بانکداري نظير تلفن‌بانک، موبايل‌بانک ، اينترنت‌بانک و خدمات ديگر شاهد کاهش مراجعات حضوري آنان به شعب بانک هستيم و قطعا استقبال بيشتر هموطنان از اين خدمات نه تنها بسياري از مشکلات کلان شهرها خصوصا معضل ترافيک را کاهش خواهد داد بلکه مسئولان بانک را نيز به ارتقاء سطح اينگونه خدمات در راستاي جلب رضايت بيش از پيش مشتريان ترغيب خواهد کرد.
به گزارش ايسنا در اين مراسم همچنين سامانه "همراه‌کارت تجارت" بانک تجارت نيز از سوي مديرعامل اين بانک مورد بهره‌برداري قرار گرفت.
با استفاده از اين سامانه مشتريان بانک تجارت مي‌توانند با اتصال يک برچسب (TAG) الکترونيک بسيار کوچک به گوشي تلفن همراه تمامي پرداخت هاي‌الکترونيک را صرفا با نزديک کردن گوشي خود به دستگاه‌هاي خودپرداز و پايانه‌هاي فروشگاهي به انجام رسانده و از مانده و گردش حساب کارت خود نيز اطلاع يابند. اين روش از فن‌اوري نويني بهره مي‌برد و از عمر آن در جهان هم اندكي مي‌گذرد.
با استفاده از اين روش در واقع ديگر نيازي به حمل كارت نيست و تلفن همراه مي‌تواند با نصب يك برچسب كليه امور بانكي را انجام بدهد.

توسط RSS یا ایمیل مطالب جدید را دریافت نمایید. ایمیل :